НПП "ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН"

Національний природний парк "Дністровський каньйон"

На шпальтах районного часопису вже стає звичним словосполучення: національний природний парк "Дністровський каньйон", бо центральний офіс цієї установи розміщений саме у Заліщиках. Для нас – це висока честь і обов'язок збереження тієї природної краси, що тягнеться широкою смугою вздовж Дністра та його приток впродовж 250 км.


Як і кожна справа, ідея створення національного парку "Дністровський каньйон" має свою історію. Ще у 30 рр. минулого сторіччя на пропозицію вчених-природодослідників у Придністров'ї були створені окремі природоохоронні території. Проте систематична й цілеспрямована робота з вивчення, а головне - заповідання особливо цінних природних об'єктів була проведена у 70-90 роках пристрасним захисником природи Миколою Петровичем Чайковським.
Народився Микола Петрович 2.09.1922 р. на Вінничині. З 1949 по 1967 рік він був лісничим у різних куточках південного Тернопілля, у тому числі і у Дорогичівському лісництві. З 1967 р., коли було створено обласну інспекцію з охорони природи, і до виходу на заслужений відпочинок Чайковський М.П. працював в обласних природоохоронних структурах. Зачарованість природою рідного краю надихала його на натхненну працю. "Він прочитує письмена рідної землі не тільки по геологічних відслоненнях і карстових нашаруваннях, по суперунікальних залишках реліктових трав і по слідах первісних вогнищ. Тому в розповідь входять археологія, краєзнавство, література, мистецтво, соціальне прогнозування..." – так відгукувався про книги Чайковського М.П. Роман Лубківський.

Історія парку

Дністровський каньйон - найбільший каньйон в Україні і один з найбільших в Європі.
Тут протікає одна з найкрасивіших річок у Європі і друга за величиною в Україні – Дністер. Його загальна протяжність – 1365 км. Але найкрасивіші береги цієї ріки – на Тернопільщині.
З метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів лісостепової зони, президент України В. Ющенко постановив створити на території Борщівського, Бучацького, Заліщицького та Монастириського районів Тернопільської області національний природний парк "Дністровський каньйон". Про це йдеться в указі Президента № 96 від 3 лютого 2010 р.
До території національного природного парку «Дністровський каньйон» включено 10829,18 га земель, а саме: 7189,65 га земель державної власності, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування, і 3639,53 га земель, що включаються до його території без вилучення.
Всесвітнім визнанням каньйон Дністра завдячує своїм неповторним геологічними пам'ятками. Різноманітні за походженням скелі пройшли всі геологічні та біологічні епохи, були свідками вражаючих еволюційних подій за останні 420 млн. років. Дністровський каньйон – це книга сотворіння світу, підручник з геології з реальними ілюстраціями.

дреса: 48600
вул. Ольжича, 48
м. Заліщики
Тернопільська обл.

fax/тел. факс:
(03554) 2-24-34
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
http://dnisterkanyon.org.ua/

Останнє редагування 31.03.2020

Поширити