КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ: «СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ»

Kr.stil.Kyiv

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту провів засідання круглого столу на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму в Україні»
Відкриваючи засідання круглого столу, секретар Комітету, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова зазначила, що галузь туризму для України має велике значення і відіграє ключову роль у залученні інвестицій та створенні нових робочих місць у різних галузях економіки (транспорт, зв'язок, торгівля, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання та послуг) і є високорентабельною галуззю економіки та дієвим фактором інтеграції нашої країни у Європейську і світову спільноти, має великі пізнавально-виховні можливості для формування гармонійно-розвиненого громадянина України.
В засіданні взяли участь народні депутати України, Перший заступник Голови Державного агентства з туризму та курортів, представники органів місцевого самоврядування, туристичних компаній, готелів, санаторно-курортних закладів, засобів масової інформації туристичної спрямованості.
На думку учасників засідання, суттєвої шкоди галузі нанесли непродумані реорганізації, а зараз і ліквідація, центрального органу виконавчої влади у сфері туризму. За останні 23 роки відбулося 9 реорганізацій органу виконавчої влади цієї галузі. Такі реорганізації практично призупинили розвиток туризму та унеможливили здійснення системного підходу до реалізації державної політики в галузі туризму.
Фінансування сфери туризму останніми роками майже не здійснювалося, а у Державному бюджеті на 2015 рік взагалі не виділено жодної копійки.
За підсумками обговорення були прийняті Рекомендації "круглого столу". Також було прийнято рішення створити при Комітеті Експертну раду з питань туризму, яка буде ефективним майданчиком для аналізу та розробки законопроектів, нормативно-правових актів, що відповідатимуть світовим стандартам та сприятимуть вирішенню актуальних питань розвитку галузі туризму.
Детальніше http://frtu.org.ua/uk/pres-tsentr/novini-frtu/620-komitet