Життя

З 3 по 5 жовтня у Києві на території Міжнародного Виставкового центру проходила 25-та ювілейна виставка - Міжнародний туристичний салон «Україна» UITM 2018.
Міжнародний туристичний салон «Україна» UITM проводиться щорічно і вже став традиційним для професіоналів туристичної сфери а також туристів, шанувальників як внутрішнього так і зовнішнього туризму. Тернопілля також є постійним учасником та щороку здійснює промоцію туристичного потенціалу краю.
Цьогоріч наша область була представлена у складі: представників відділу туризму ТОДА, туристичної асоціації Тернопілля, інформаційного туристичного центру м.Тернопіль, представників Чортківської міської ради, представників Туристичної бази "Над Стрипою" , Назара Яворського радника голови ТОДА з туризму. Розташування виставкового стенду «TERNOPIL*A» поруч із іншими представниками туристичної України на загальноукраїнському стенді, дало змогу зібрати максимальну кількість відвідувачів.
Окрім роботи стенду, делегація Тернопільської області взяла активну участь у презентаціях, семінарах та зустрічах з представниками туристичних компаній та представниками інших регіонів.

Шановні краяни, працівники туристичної сфери!
Відділ туризму Тернопільської ОДА вітає з Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок. Туризм, який останнім часом набув широкого розвитку, – це ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню міжрайонних, республіканських, міжнародних обмінів та людських контактів.
Наша область з її вигідним географічним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами, багатою спадщиною, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми, має всі умови для розвитку туризму. Завдяки туристичним агентствам, які нині діють в області, наші громадяни мають можливість планувати свій відпочинок з врахуванням своїх інтересів та уподобань. Ми впевнені, що основні здобутки туристичної галузі Тернопільщини ще попереду. Треба багато і наполегливо працювати, аби туризм набув більшого динамізму у своєму розвитку, став взаємовигідним і для туристів, і для туристичної індустрії, і для області та держави. Наш неповторний край вартий того, щоб відкрити перед світом свої унікальні природні багатства, самобутність своєї історії, культури, народних звичаїв і традицій.
Тож щиро бажаємо працівникам індустрії туризму вагомих здобутків, а туристам зі стажем і початківцям – міцного здоров’я, завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.

Привітання голови Тернопільської обласної державної адміністрації з нагоди Дня туризму
Шановні працівники туристичної сфери Теронопілля! Вітаю вас з Всесвітнім днем туризму та Днем туризму в Україні! На сьогодні туризм є вагомим інструментом формування позитивного іміджу нашого краю. Досвід різних країн свідчить, що сталий розвиток туризму створює передумови для формування нової якості життя та зростання добробуту населення, адже сфера гостинності тісно пов'язана із збільшенням робочих місць, активізацією підприємницької ініціативи, модернізацією соціальної інфраструктури, збереженням історико-архітектурної спадщини людства, поглибленням взаєморозуміння між народами.
Тому для області підтримка внутрішнього та в’їзного туризму — один з пріоритетів, який відкриває перспективи для соціального, економічного та культурного зростання.
Ми всі пишаємось розмаїттям туристичних ресурсів Тернопілля. Природно-заповідний фонд та унікальні пам’ятки історії і культури створюють надійне підґрунтя для динамічного розвитку туризму.
Спасибі за працю працівникам туркомпаній, готельно-ресторанного бізнесу, гідам-перекладачам, екскурсоводам, які супроводжують туристичні групи, власникам садиб сільського зеленого туризму, інструкторам екстремальних і спокійних видів туризму, майстрам народних ремесел.
Бажаю всім причетним до створення туристичного продукту області дивитися в майбутнє з великим оптимізмом, а також порядних партнерів, вдячних клієнтів, високих відсотків, а туристам — завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу!
З повагою, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна

Покращення інфраструктури та якісні дороги — це базові речі для розвитку туризму області. Реалізацію таких заходів у країні передбачає політика Президента й Уряду. Про це наголосив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик під час урочистого засідання з нагоди відзначення в області Всесвітнього дня туризму й Дня туризму в Україні. У ньому взяли участь суб’єкти туристично-рекреаційної галузі області: представники туристичних підприємств, розважальних закладів, туроператори, працівники музеїв, представники закладів розміщення і харчування.

«Середовище туристичного бізнесу нашого краю — це одна велика родина, у якій всі один одного знають, допомагають та консультують. Це мотивовані, працелюбні люди, які впродовж багатьох років займаються промоцією туристичного продукту Тернопільщини. Дякую вам, представники сфери туризму області, за ваш ентузіазм та натхнення з якими ви робите свою справу», — зазначив Юрій Юрик.

Не зважаючи на те, що туризм на даний час — одна з пріоритетних галузей області, дається взнаки те, що протягом останніх 25 років не вкладалися кошти у розбудову інфраструктури, наголосив Юрій Юрик. І це, відповідно, позначається на стані розвитку туризму як такого.

«В нас є гідні уваги пам’ятки архітектури, культури, цікаві туристичні об’єкти, духовні центри. Минулий рік був знаковий щодо розвитку туризму, адже облдержадміністрація спільно з обласною радою вперше передбачили кошти для реалізації сучасного проекту Greenways (багатофункціональні маршрути для подорожей велосипедом або пішки, прокладені вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок тощо). Мова йде про маркування Дністровського каньйону, інший напрямок — Кременецькі гори», — зазначив Юрій Юрик.

Наприкінці урочистого засідання за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок в розвиток туризму в області кращих працівників туристично-рекреаційної галузі нагородили спільною грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради.

Сьогодні розпочала свою роботу XVIІ Міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр –Закарпаття 2018” яка проходить у культурно-історичному центрі „Совине гніздо” 21-22 вересня 2018 року за адресою: м.Ужгород, вул.Ференца Ракоці, 2. Тернопільська область постійно бере участь у цьому заході.
Туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018» це:
бізнес-майданчик, на якому обговорюються найважливіші питання про розвиток туристичної галузі, пропонуються рішення та демонструються найкращі приклади із практики сьогодення, які оптимально впливатимуть на ситуацію в майбутньому;
провідний захід міжнародного масштабу в сфері туризму Закарпатської області – Карпатського Єврорегіону, через який пролягає велика кількість транскордонних туристичних маршрутів;
можливість представлення та просування якісного асортименту усіх видів туристичних послуг;
широка цільова аудиторія та ​участь у насиченій програмі.
Участь у туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018» дає можливість:
установити нові та підтримати існуючі ділові контакти;
отримати інформацію про нові тенденції розвитку у сфері туризму;
укласти нові угоди;
оцінити стан ринку, дізнатись більше про клієнтів;
отримати відгуки та рекомендації про послуги;
вивчити активність конкурентів;
презентувати себе як успішну компанію;
посилити позиції на внутрішньому та міжнародному туристичних ринках.
Запрошуємо відвідати наш стенд щоб отримати цікаву інформацію про туристичну привабливість Тернопілля та налагодити нові контакти.

На виконання Програми розвитку туризму Тернопільської області на 2016-2020 роки в частині впорядкування об’єктів історичної спадщини області, заходів з відзначення в області Дня туризму 12 вересня 2018 року проведено екологічну акцію на території замку в смт. Залізці Зборівського району.
Організатор заходу – відділ туризму облдержадміністрації за участі заступника голови облдержадміністрації Світлани Беспоповцевої , учнів Галицького коледжу ім. В. Чорновола, які навчаються на спеціальності «Туристичне обслуговування». Загальна кількість учасників акції 20 осіб.
Зборівська райдержадміністрація надала організаційне сприяння у проведенні акції.
Ми закликаємо усі громади області активно працювати над оптимізацію своїх можливостей щодо облаштування туристичних об'єктів. Туриста цікавлять місця із цікавою історією та легким доступом. Скільки фінансових надходжень отримає громада, залежить від самої громади, від вміння зацікавити подорожуючих чим довше залишатися у населеному пункті.
Окрема подяка Світлана Добровольська

Два свята у один день.
У неділю 29 липня 2018 року Скалатська громада святкує день міста а також "Свято замку". Урочисті заходи об'єдналися на одній території - у Скалатському замку.
Усі гості міста а також і самі скалатчани з радістю завітали на святкування адже для них працює багато різних атракцій: розважальні, дитячі, музикальна на великій сцені а також красиве містечко від майстрів народних промислів.
Долучився до свята і відділ туризму облдержадміністрації. Розташована на території замку інформаційна стійка для усіх охочих пропонувала різноманітну друковану інформаційну продукцію. Найактивніше роздавали матеріали про фестивалі в області, зокрема про фестиваль "Дзвони лемківщини", який відбудеться вже за тиждень з 3 по 5 серпня.
Гарне свято для гарних людей.

У понеділок 25 червня 2018 року в національному природному парку «Кременецькі гори» відбулося чергове засідання науково-технічної ради. Відділ туризму ТОДА також взяв участь у цьому заході.
У порядку денному учасники НТР, запрошені, розглянули питання про підсумки підрозділів Парку за І півріччя (доповів директор Штогрин М. О.);
про організацію науково-дослідних робіт та польових досліджень (Штогун А. О.), про організацію роботи з питань туризму та проведень екскурсій на території Парку (Тимошенко О. Л.); про виконання завдань Проекту організації території НПП «Кременецькі гори» (Курницький В. І.);
про облаштування нових та підтримання в належному стані існуючих еколого-туристичних та велосипедних маршрутів, інформаційних знаків на території Парку (Шовкопляс Ф. М., Русняк Ю. В.);
стан лісів території Парку (Васірук А. М., Мельник І. О., Ляшук І. С.);
Різне
По закінченню НТР відбулося відкриття еколого-туристичного маршруту «До скель Словацького».