Дзвони лемківщини - 2016

Вже в 17-ий раз в урочищі Бичова,що на Монастирищині,проводиться фестиваль "Дзвони Лемківщини",де збираються тисячі однодумців,щоб коло ватри-огниска згадати свою нелегку історію.


Приїжджаю сюди вже вкотре,щоб навчитися в лемків як берегти та цінити свою історію,культуру,як бути сильними та згуртованими!
Приємним сюрпризом було те,що зустрів там учасників експедиції "Трансімперія-мандрівка старим кордоном" Андрія Куляна та Тараса Хлібовича,які завдяки "Туристичній асоціаціі Тернопілля",яку очолює Наталя Волощук,вже місяць подорожують Тернопільським краєм та фото і відеокамерами вишукують та вивчають всі самі цікаві історичні місця нашого краю,щоб розробити дорожну туристичну карту Тернопілля.І не випадково Андрій і Тарас появилися на "Дзвонах Лемківщини",щоб візняти все розмаїття цього дійства!Дякую ім за відданість своій роботі,адже ці два хлопці,полишивши на два місяці своі родини,взялися вивчати багату історію нашого краю.Вони вже побували в Заліщиках,Монастириська,Бережанах,Козові,Підгайцях...
А на завершення,хочу подати молитву лемків,яку я почув зі сцени від священика-впевнений,кожен візьме для себе багато.
МОЛИТВА ЛЕМКІВ
Боже, дай мені сили прожити день сьогоднішній і день прийдешній, допоможи вижити на цій іншій землі, куди привезли мене і моїх дітей!
Господи! Молю і благаю Тебе, не дай пропасти мені і моїй родині, моїм людям, які пізно засіяли зерна священні: в літі веснують, а коли і що збирати будуть – не знають.
Боже милостивий! Зроби так, щоб сонце сходило і заходило, щоб світило всім людям і мені так, як сходило там, у Бескидах, в моїх рідних горах і долинах; щоб жито і всяке зерно вродило нам і до зими всі ми були з хлібом і сіном, і всяким збіжжям, що дає живність і людині, і птиці, і худобині.
Всевишній Господи! Не дай забуття, ні днесь, ні завтра, ні потім. Допоможи втримати в пам’яті всі красоти краю, Бескидів, наших багатих, цілющих, чистих вод у ріках – Бистрому, Попраді, Сяні; пам’ятати всі красні і принадні краєвиди полонин, гір, перелісків; не забути найбагатші грибовиська, найпахучіші ягід- ники і ожинники, яфінники і малинники, зруби і пасовиська!
Не дай, Боже, забути звичаї свої, говірку співучу, бійканки і співанки, забави і вечірки в дні свят і в дні робіт!
Господи! Дай мудрости моїм дітям тягнутися до рідної землі своїх дідів і прадідів, шанувати їх могили, церкву, віру, мову.
Боже! Наділи моїх дітей, внуків і правнуків всіма дарами Святого Духа – як Мудрість, Розум, Рада, Мужність, Побожність, Знання, а також найголовнішими чеснотами людини, такими як Віра, Надія і Любов.
Господи! Дай мені і моїм дітям розуму відрізнити добро від зла, щастя від нещастя, дай мені мудрости оцінити добро, бути вдячною за добро!
Дай мені вміння напоумити ворога, дай мені щирости допомогти бідному, дай витримки переконати злого, навчити невмілого.
Амінь!

 

Останнє редагування 02.09.2016

Поширити

Детальніше в цій категорії: « Карнавал ПО-УКРАЇНСЬКИ МАЛАНКА »