Карнавал ПО-УКРАЇНСЬКИ

В селищі Горошова, Борщівського району, вкотре вже відбудеться традиційне свято Маланки.
13 січня у християн – день преподобної Меланії, або ж Маланки. На Тернопільщині особливо гучно і театралізовано свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Практично всі мешканці села переодягаються у заздалегідь приготовані різноманітні костюми та маски і з першими сутінками виходять на вулицю. Театралізовані дійства тривають впродовж ночі.


З покон-віків свято Маланки люди святкують феєрично. Переодягаються у тварин і різних персонажів. У своїх сценках використовують актуальні мотиви. На справжній фестиваль-маскарад перетворилося святкування у селі Горошова, що на Борщівщині.
На підїзді до села Горошова гостей зустрічають переодягнені міліціонери, державтоінспектори, султани, козаки та яскраві казкові персонажі. Родзинкою святкування були, звичайно ж, Маланки. Хлопці переодягнені у жінок, за традицією, ходять по хатах, де живуть незаміжні дівчата.
Переодягнені мешканці зустрічають гостей, веселяться, пригощають смаколиками і танцюють аж до ранку. А пригощають усіх гостей горошів’яни щедро і ситно. Українські страви на будь-який смак. Голодним не залишиться ніхто.

 

Останнє редагування 20.01.2016

Поширити