Урочище Червоне.

Тернопілля - це хранилище надбаннь природи та історії. І саме в аспекті поєднання цих двої напрямків найкращим об'ктом нашої області є урочище "Червоне", що у Заліщицькому районі поблизу с. Нирків. Поєднання усіх можливих напрямків у одному місці - ось що заворожує і приваблює справжнього туриста.


На крутих схилах велетенського природного амфітеатру до недавнього часу існувало поселення під назвою Червоногород. Десь тут понад шістсот років тому зародилось місто, яке у лютому 1945-го року вже як польське село назавжди зникає з географічних карт України. Багато століть тому все вертілось навколо Червоногородського замку. Змінювались його господарі, занепад переходив у розквіт. У дев’ятнадцятому столітті замок-палац набуває слави однієї з найкращих резиденцій правителів Австро-Угорської імперії. Важко повірити, але тоді це була будівля з новомодними кам’яними терасами, літніми салонами, балконами та балюстрадами. Кімнати умебльовані скромно, але елегантно. Широкі сходи вели від парадного входу повз клумби до прикрашеного фонтанами італійського парку. У першу світову Червоногородський замок пограбували солдати армії генерала Брусилова. А за радянської влади велику частину палацу розібрали на свинарник. Сьогодні від усієї величі одного з найкращих палаців Поділля залишилось небагато. Не в кращому стані і будівля костелу Вознесіння Діви, інтер’єр якого колись прикрашали старі фрески та пам’ятні таблиці ще з 1618 року. Варто поспішати аби встигнути побачити.
Головна сучасна окраса урочища Червоного – найбільший рівнинний водоспад України – Джуринський водоспад. Водограй складається з двох сходинок і у висоту сягає понад 16 метрів. Кажуть водоспад рукотворний. За легендою турки, для того аби захопити неприступну Червоногородську фортецю, змінили русло річки, і на місці нового русла виник мальовничий водоспад. В дорадянські часи на водоспаді працював млин, а в радянські деякий час діяла електростанція. Завдяки каскадам, Джуринський водоспад подарує вам незабутні водні процедури та масаж. Люди стверджують, масаж, який отримуєте, посидівши під потужним струменем води, зцілює хворі суглоби. Надумаєте пірнати, обережно! Дно встелене великими каменями з гострими кутами. Але якщо з природою на Ви, то і природа до вас прихильна. Сьогодні в урочище Червоне на вихідні приїздить до двох тисяч туристів. Вони потребують умов та комфорту, а урочище захисту від продукованого людиною сміття.
Мандрівка в урочище Червоне – вдалий приклад туру вихідного дня. Цікаво, повчально, недалеко, недорого, безпечно. Хто тут побуває хоч раз – обов’язково сюди повертається.

Створено за матеріалами http://svitovyd.info/

Поширити