"У нас є крутий і просто нереальний 3D-тур "Вертебою".

Вівторок, 24 березня 2020 00:00

Нічліг у печері

1500 кажанів зимують у печері “Вертеба” на Тернопільщині – вони прилетіли з місцевостей неподалік.
Для них тут ідеальні умови: 9-10 °C і висока вологість.

Кажани полетять навесні – коли на поверхні буде більше 15 °C.
Над відео працювали: Тамта Ґуґушвілі, Ігор Бенцал, Оксана Піддубна

Стаття https://realno.te.ua/novyny/

Відео https://www.youtube.com/watch?v=LXkVEUMkARM&feature=youtu.be

 

Вівторок, 19 листопада 2019 00:00

Мобільний додаток Скали-Подільської

15 листопада у Скала-Подільській ОТГ відбувлася квест-екскурсія по туристичному маршруту Скали-Подільської на основі мобільного додатку NearYou.

Підсумковий виробом фестивалю "Не святі горшки ліплять" 2019 року стала Трипільська Баба.

Понеділок, 16 січня 2017 00:00

МАЛАНКА

«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, і покликане виконувати магічно - заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай  та здоров’я.

На Борщівщині традиційно «маланкували». Після року перерви традиційне фестивальне дійство у Горошовій відновили. Мешканці села готувалися до нього ще з осені. Гостей чекала  святкова програма та частування, а вулицями ходили перевдягнені моряки, козаки, циганки і, звичайно, сама Маланка.

Середа, 13 січня 2016 00:00

Карнавал ПО-УКРАЇНСЬКИ

В селищі Горошова, Борщівського району, вкотре вже відбудеться традиційне свято Маланки.
13 січня у християн – день преподобної Меланії, або ж Маланки. На Тернопільщині особливо гучно і театралізовано свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Практично всі мешканці села переодягаються у заздалегідь приготовані різноманітні костюми та маски і з першими сутінками виходять на вулицю. Театралізовані дійства тривають впродовж ночі.

Задля відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, відтворення автентичності українського костюму, звичаїв та обрядів Надзбручанського краю започатковано фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Особливістю фестивалю є проведення в його межах фестивалю борщу «Борщ’Їв».

Середа, 23 грудня 2015 00:00

«На лісапеді, як на танку»

Мабуть, народ таки скучив за дотепною піснею та народним гумором. Довів це «Лісапетний батальйон» зі Скали-Подільської Борщівського району своїм творчим туром містами України.

Середа, 23 грудня 2015 00:00

Печера "Оптимістична"

Печера Оптимістична на Придністровському Поділлі була відкрита групою львівських спелеологів під керівництвом М. Савчина в 1966 році. Історія цього відкриття така.

Сторінка 1 із 2