На Тернопільщині реалізовують проєкт "Тепле Поділля" – скарб України"

На Тернопільщині реалізовують проєкт "Тепле Поділля – скарб України". Ініціатива передбачає оцифрування понад півсотні об’єктів культурної спадщини і малих музеїв регіону, розробку на їх основі професійних віртуальних 3D турів з аудіо-супроводом.

Про це розповіли в молодіжній організації "Молодь – майбутнє України". Напрацьований нею проєкт став переможцем конкурсу, оголошеного Українським культурним фондом, у номінації "Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини".

"Назва нашого проєкту не випадкова. Дністровський каньйон (регіон “Теплого Поділля”) є місцем однієї із найбільших концентрацій об’єктів культурної спадщини в Україні, який налічує сотні пам’яток археології, етнографії, архітектури і фортифікацій, місць, що пов’язані з відомими людьми та подіями", - кажуть організатори проєкту.

У рамках його реалізації передбачено створення інформаційно-промоційного сайту де буде розміщено інтерактивну карту туристичної дестинації "Тепле Поділля", інформацію про переважну більшість об’єктів культурної спадщини регіону, всі оцифровані в рамках даного проєкту об’єкти, розроблені віртуальні 3D тури, а також – буде вміщено практичну інформацію для відвідувачів і туристів, яка допоможе їм спланувати подорож.

Фінальною частиною стане проведення виставкових та презентаційних заходів для популяризації культурної спадщини "Теплого Поділля", привернення уваги до стану її збереження, передача досвіду та напрацювань дослідників для всіх зацікавлених.

Окрім об'єктів культурної спадщини заплановано створити віртуальні тури для кількох малих музеїв регіону “Теплого Поділля”. 

Поширити