Фестиваль «Цвіт вишиванки»
10-12 травня, у Тернополі вшосте проведуть Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки».
Як повідомляє IA ZIK , захід відбуватиметься в центрі міста – на Театральному майдані, його приурочать Дню матері.
10-12 травня, у Тернополі вшосте проведуть Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки».
Як повідомляє IA ZIK , захід відбуватиметься в центрі міста – на Театральному майдані, його приурочать Дню матері.
«Родзинкою» цьогорічного дійства стане створення «Рушника фестивалю» шириною 60 сантиметрів і 15 метрів – у довжину, його вишиватимуть майстри з усієї України упродовж трьох днів.
«У його центрі буде символ фестивалю – лелека. Згодом з одного боку рушника майстри з різних куточків України вишиють орнаменти, властиві їх рідному краю. З іншого будуть назви держав, у яких компактно мешкають українці. Такий рушник створюватиметься кілька років, перші візерунки вишиють представники Тернопілля», – розповів один з організаторів фестивалю - Євген Філь.
Також відбудеться конкурс на найкращий вишитий виріб, створений під час фестивалю. Упродовж трьох днів майстри, які зголосяться до участі у незвичайних змаганнях, матимуть змогу перенести вигадані ними візерунки на полотно. Найкращих відзначать дипломами та подарунками.
Залучать до фестивалю і дітей. Для хлопчиків і дівчаток віком від 3 до 14 років проведуть конкурс на найкращий дитячий національний костюм. Обов’язкова умова для участі в дійстві – оздоблення одягу елементами вишивки ручної роботи.
У рамках заходу традиційно відбувається виставка найкращих робіт, привезених з різних куточків держави. Також працює містечко майстрів, де всі охочі можуть спробувати себе у мистецтві народної вишивки.
Окрім вишиванок, рушників, плахт та крайок під час фестивалю можна оглянути, а за бажанням – придбати, вироби з бісеру, кераміки та дерева.
Довідка
Фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки» відбувається у Тернополі з 2007 року.